Sprawdzona jakość. Nowoczesne produkty.

Nowa marka w naszej ofercie!

Pall™ Life Sciences - przesuwamy granice niemożliwości!

Tam, gdzie inni twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, pojawia się marka Pall™ Life Sciences. Pall™ Life Sciences przesuwa granice nauki i technologii. Na nowo definiuje partnerstwo poprzez głębszą, ściślejszą współpracę.


W taki sposób Pall™ Life Sciences podchodzi do każdej sprawy od 1946 roku. Dlatego też obecnie rozwiązania Pall™ w zakresie filtracji, separacji i oczyszczania można znaleźć w wielu dziedzinach życia - począwszy od silników lotniczych po układy hydrauliczne, poprzez smartfony, ekrany OLED na filtracji laboratoryjnej skończywszy.


Każdego dnia Pall™ pomaga chronić strategiczne zasoby operacyjne, poprawiać jakość produktów, minimalizować emisje odpadów oraz chronić zdrowie.


Bez względu na wszystko, bez względu na czas i miejsce, Pall™ wprowadza innowacje i współpracuje, tak aby dostarczyć produkt, którego klient oczekuje, tak by:


Zadanie nierozwiązywalne zostało rozwiązane.

e-Katalog Whatman™

e-Katalog Whatman™ i Pall™

Historia Pall™ Life Sciences

Firma Pall została założona w 1946 roku jako Micro Metallic Corporation. W 1957 roku nazwę firmy zmieniono na Pall Corp. W 1958 roku Pall opracował filtry do stosowania w hydraulice samolotów, używane w podwoziach Boeingów 707 American Airlines. Następnie Pall stworzył filtry do oczyszczania paliwa lotniczego.

W latach sześćdziesiątych XX wieku firma przyśpieszyła swój rozwój, osiągając sprzedaż w wysokości 6,7 miliona dolarów w 1960 roku. W 1966 roku powstał Pall Europe Limited.

W latach 70-tych Pall stał się liderem w dziedzinie filtracji precyzyjnej. Sprzedaż siągnęła 88 milionów dolarów w 1978 roku. Duży udział w sprzedaży zanotowały produkty stosowane w medycynie.

W latach 80-tych i 90-tych firma nadal się rozwijała, dodając nowe aplikacje i produkty. W połowie lat 80-tych firma Pall przyczyniła się do budowy eurotunelu pod kanałem La Manche, dostarczając rozwiązania w zakresie operacji hydraulicznych niezbędnych do przewiercenia skały macierzystej kanału. W 1988 roku rozpoczęto sprzedaż filtrów do transfuzji krwi, które obniżały poziom leukocytów poniżej poziomów filtrów konkurencyjnych. Filtry powietrza - Centrisep - zostały zamontowane w helikopterach armii amerykańskiej i Królewskich Sił Powietrznych (Wielka Brytania) w celu usuwania piasku i pyłu z silników podczas operacji Pustynna Burza w 1991 roku. W 1997 roku Pall przejął firmę Gelman Sciences, a w 1998 niemiecką firmę Rochem.

W 2015 r. Danaher Corporation ogłosiła przyłączenie Pall Corporation.

We wrześniu 2022 roku ogłoszono, że marka Pall Life Sciences połączona została z Cytivą w celu stworzenia nowej Grupy Biotechnologicznej w ramach Danaher.

###

Cytiva jest światowym liderem w dziedzinie Life Sciences. Posiada oddziały w 40 krajach na całym świecie zatrudniając blisko 7000 osób, zajmujących się rozwojem i innowacyjnością.  Cytiva jest sprawdzonym partnerem dla klientów w wielu branżach i zakresie działania. Cytiva zapewnia szybkość, efektywność i wydajność badań oraz procesów produkcyjnych, umożliwiając opracowywanie, produkcję i dostarczanie pacjentom nowocześniejszych i skuteczniejszych terapii.